Dantų protezavimas padeda atgauti pasitikėjimą savimi
Netekus savo dantų dažnai atrodo, kad gyvenimas neteko prasmės. Tokiu atveju dantų protezavimas dažnu atveju yra išgelbėjimas, juk graži šypsena sugrąžina gyvenimo kokybę, padidėja pasitikėjimas savimi, o ir atstatoma normali kramtymo funkcija. Tai leidžia ir vėl mėgautis gyvenimu.
Dažnai nežinoma nuo ko pradėti. Pavyzdžiui, atliekamas dantų balinimas odontologijos klinikoje. Dantų protezavimas taip pat yra odontologijos sritis, todėl pirmiausia reikia kreiptis į odontologijos kliniką. Ten atlikus apžiūrą ir, jei reikia tyrimus, pasiūlomas geriausias būdas atstatyti šypseną. Kas gi nutinka netekus dantų? Žinoma, kad pirmiausiai pakinta žmogaus išvaizda. Tai sumažina pasitikėjimą savimi, o tai jau neigiamai veikia žmogaus psichologinę būklę. Tai dar ne viskas. Dantų netekimas apsunkins maisto kramtymo funkciją. Netinkamai kramtant pakenkiama ne tik likusiems dantims ar dantenoms, bet ir skrandžiui. O ar pastebėjote, kad netekus dantų žmogus pradeda nerišliai kalbėti? Taip, prie visų neigiamų pasekmių prisideda ir nerišlus kalbėjimas.
Neverta nerimauti dėl viso to, nes šiuolaikinė medicina gali atkurti dantis ir sugrąžinti gerą gyvenimo kokybę, kuri pakito dėl netektų dantų. Dantų protezai gali būti fiksuoti arba išimami. Odontologai atlikę apžiūrą ir papildomus tyrimus, jei tokių prireikia, padeda pasirinkti geriausią būdą. Fiksuojami protezai bus pritvirtinami prie dantų. Tai reiškia, kad jų negalima bus nuimti. Į šią protezų grupę patenka vainikėliai, laminatės, užklotai, tiltiniai protezai, ant implantų esančios restauracijos. Visus juos galima dar suskirstyti į dvi kategorijas, kurios priklauso pagal medžiagas, iš kurių jie gaminami. Tai bemetaliu pagrindu pagaminti dantų protezai ir tie, kurie pagaminti iš metalo. Pavyzdžiui, metalo keramika ir iš jos pagaminti protezai yra nepralaidūs šviesai ir atrodys ne tokie natūralūs, o bemetaliai atrodys kaip natūralūs dantys.
Tuo tarpu išimami protezai dažniausiai siūlomi tokiais atvejais, kai pacientams nėra galimybių dėti fiksuojamus protezus. Išimamus protezus reikės nuolat išimti valant ir einant miegoti. Jie skirstomi į dantų plokšteles ir lanko atraminius protezus.
Neverta pamiršti ir to, kad nepaisant to, kad protezai nėra natūralūs jūsų dantys, tačiau jūs privalėsite tinkamai jais rūpintis. Tuomet problemų dėl protezų kils gerokai mažiau. Dantys daugeliui labai svarbūs. Tai ne tik estetinis grožis, bet ir sveikata. Tinkamai atliekama kramtymo funkcija užtikrina, kad visas organizmas jausis gerai. Be to, nepamirškime, kad emocinė būklė ne ką mažiau svarbi, o su žavinga šypsena gyvenimas tikrai pagerėja.
Žinoma, netekus dantų labai sunku pasitikėti savimi ir jaustis gerai. Dabar yra daugybė būdų, kaip tuos dantis atstatyti. Vien protezavimo būdų nemažai, todėl tikrai galima išsirinkti sau priimtiniausią variantą ir vėl džiaugtis puikia šypsena.