Suspausto oro galia
Visų pirma suspausto oro įranga pasitarnavo dar gana seniai, kai buvo išrasti pirmieji garo varikliai. Vėliau supratus spaudžiamo oro, kompresavimo galią, iš to greitai ėmė rutuliotis daugybė išradimų, kurių atsiradimas dabar jau yra mums natūralus dalykas. Be kai kurių dalykų, tiesiogiai susijusių su suspaudžiamu oru, dabar mes jau neįsivaizduojame savo gyvenimo.
Šiais laikais kompresorius naudojamas daug kur
Kur šiais laikais yra naudojami kompresoriai? Kartais ir jums patiems gali tekti juos išsinuomoti. Dažniausiai tai darysite tokiais atvejais, kuomet norėsite kažką dirbti garaže: su automobilių remontu, o gal su statybomis ir pan. Taigi, šiais laikais kompresorius panaudoti galima apsčiai daug kur. Dažnai kompresoriaus nuoma reikalinga norint patogiai su purkštuvu, suspausto oro pagalba nudažyti automobilius. Taigi, tą galima tikrai patogiai padaryti, tik reikia norėti. Taip pat suspaustas oras gali būti naudojamas tvarkant aplinką: pavyzdžiui, teritorijoje pučiant lapus. Nors tokie įrengimai turėtų būti peržiūrimi dėl garso viršijimo normų. Aplinkos tvarkytojai dažnai nepaiso poilsio režimo ir visą dieną pjauna žolę ar pučia lapus.
Kaip atsirado garo variklis
Kalbant apie suspausto oro jėga, reikėtų prisiminti pirmojo variklio, garo variklio atsiradimą. Garai cilindruose būdavo tai kompresuojami, tai plečiami dėl karšto, dėl to stumdavosi stūmokliai, atsidarydavo vožtuvai, sukdavosi velenas. O iš tokio galingo sukimosi judesio jau tada buvo galima prikonstruoti ir daugiau. Nesunku paskui prikabinti mažesnį veleną, diržą arba grandinę, visa tai prijungti prie sankabos, bėgių, važiuoklės, ratų, ir štai priemonė jau važiuoja. Dabartiniai varikliai jau juda ne dėl garo kompresijos, o dėl dujų sprogimo. Dyzelio ar benzino įpurškimas yra uždegamas žvakių pagalba, ir vėliau tokia pati stipri sprogstamoji galia visa tai suka. Taigi, šiuolaikiniams automobiliai irgi varomi kompresijos principu.
Prietaisai mūsų gyvenime
Šiais laikais gimę žmonės dažnai net neįsivaizduoja, kokiu būdu, kaip veikia dauguma dalykų mūsų aplinkoje. Jeigu prieš 100 metų dar galbūt vidurinėje mokykloje reikėjo mokytis pagrinde gamtos mokslo, tai dabartinė pažanga lemia tai, kad kursas fizikos, mechanikos ar chemijos turėtų būti be galo platus. Ir tai dauguma vaikų taip ir nesupras, kaip veikia išmanusis telefonas, skystųjų kristalų ekranai ar dirbtinis intelektas. Kita vertus, gal nereikia apriboti savo proto galimybių. Juk kažkada ir garo variklis atrodė nepaprastai sudėtingas prietaisas, kurį sunku būtų suprasti, o vėliau jis tapo nepakeičiamu.